Powalczyć z wiceliderem!
Dodane przez Redaktor dnia Wrzesień 07 2018 13:49:09
Powalczyć z wiceliderem!

W szóstej kolejce Klasy Okręgowej Wisłoka czeka ciężki mecz z wiceliderem tabeli, drużyną OKS Markiewicza Krosno. Zespół z Krosna udanie rozpoczął sezon i dość nieoczekiwanie zajmuje wysoką drugą lokatę. Niestety nasz zespół jest na przeciwnym biegunie tabeli...

Rozszerzona zawartość newsa

W szóstej kolejce Klasy Okręgowej Wisłoka czeka ciężki mecz z wiceliderem tabeli, drużyną OKS Markiewicza Krosno. Zespół z Krosna udanie rozpoczął sezon i dość nieoczekiwanie zajmuje wysoką drugą lokatę. Niestety nasz zespół jest na przeciwnym biegunie tabeli.

OKS Markiewicza na początku sezonu szczególnie imponuje grą w obronie. Defensywa kierowana przez byłego kapitana III-ligowych Karpat Krosno, Pawła Jarząba straciła tylko jednego gola w pięciu meczach. Markiewicza obok Targowisk może pochwalić się statusem drużyny niepokonanej mając bilans 3 zwycięstw oraz 2 remisów. O strzelanie bramek na początku rozgrywek zadbał 18-letni Grzegorz Kolbusz, który ma na koncie cztery trafienia, czyli połowę wszystkich bramek strzelonych przez Markiewicza w dotychczasowych meczach. Nasi obrońcy muszą szczególnie uważać na tego szybkiego zawodnika, który bardzo dobrze wychodzi do prostopadłych piłek. W środku pola bryluje Sebastian Meier, który potrafi także wrzucić bardzo dobrą piłkę ze stałego fragmentu.

Wisłok ma za sobą ciężkie chwile. Wydawało się, że zwycięstwo z Iskrą Przysietnica będzie promykiem nadziei i dobrym prognostykiem na kolejne spotkania. Niestety odezwały się dawne grzechy - błędy w obronie i nieskuteczność pod bramką rywala. W meczu z Jedliczem mimo ambitnej walki nie udało się zdobyć choćby punktu. W środku tygodnia nasi piłkarze rozgrywali mecz Okręgowego Pucharu Polski w Jabłonicy Polskiej. Kibice mieli nadzieje, że zwycięstwo podniesie trochę morale zespołu. Niestety. Mimo przygniatającej przewagi Wisłoka to gospodarze cieszyli się z awansu do kolejnej rundy. Gra Wisłoka była ładna dla oka. Dużo podań i gra z klepki sprawiała, że Sieniawa miała kilkanaście klarownych okazji do zdobycia bramki. Brakowało wykończenia. Akcje Cisów pod bramką Wisłoka można było policzyć na palcach jednej ręki. Proste błędy obrońców Sieniawy zostały bezlitośnie wykorzystane i trzeba było pożegnać się z Pucharem Polski. Brak kontuzjowanego Kamila Krawca sprawia, że obrona Wisłoka nie jest już monolitem. Mamy nadzieje, że limit błędów i pecha już wykorzystaliśmy i w meczu z Markiewicza powalczymy o jak najlepszy wynik.

Początek meczu na stadionie w Sieniawie w niedziele, 9 września o godzinie 13.00. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska Piotr Prajsnar oraz Maciej Solecki, Damian Łuksa. Zapraszamy wszystkich kibiców!PRZYPOMINAMY WSZYSTKIM PIŁKARZOM O OBOWIĄZKU POSIADANIA PRZY SOBIE DOKUMENTU POTWIERDZAJĄCEGO TOŻSAMOŚĆ! Każdy zawodnik biorący udział w meczu podczas konfrontacji musi okazać dokument tożsamości. Brak dokumentu powoduje weryfikację meczu walkowerem.

W innych meczach VI kolejki Klasy Okręgowej zagrają:

sobota, 8 września
16:00 Czarni Jasło - Iskra Przysietnica
sędziują: KS Dębica

16:30 Partyzant Targowiska - Tempo Nienaszów
sędziują: Frankowicz, Gancarz, M.Samborowski

niedziela, 9 września
11:00 Zamczysko Odrzykoń - Nafta Jedlicze
sędziują: Radożycki, Rygiel, Książek

13:00 Kotwica Korczyna - Polonia Kopytowa
sędziują: M.Samborowski, Gancarz, Blicharczyk

15:00 Start Rymanów - Przełęcz Dukla
sędziują: Kolbusz, Aleksander, Kiszka

16:00 Ostoja Kołaczyce - LKS Tarnawa
sędziują: Farion, Fic, Kubit

16:30 Bieszczady Ustrzyki Dolne - Iwonka Iwonicz
sędziują: Garbiński, Śmietana, M.Heret

O wynikach wszystkich meczów poinformujemy na stronie.