Zgasić Iskrę!
Dodane przez Redaktor dnia Sierpień 24 2018 03:35:59
Zgasić Iskrę!

W najbliższą niedziele Wisłok Sieniawa rozegra kolejny mecz w ramach rundy jesiennej Klasy Okręgowej. Naszym rywalem będzie Iskra Przysietnica, z którą w przeszłości mierzyliśmy się już wielokrotnie. Wisłok początku rundy z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Po trzech z rzędu porażkach najwyższy czas na przełamanie...

Rozszerzona zawartość newsa

W najbliższą niedziele Wisłok Sieniawa rozegra kolejny mecz w ramach rundy jesiennej Klasy Okręgowej. Naszym rywalem będzie Iskra Przysietnica, z którą w przeszłości mierzyliśmy się już wielokrotnie. Wisłok początku rundy z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Po trzech z rzędu porażkach najwyższy czas na przełamanie.

W historii naszego klubu z Przysietnicą graliśmy 16 razy. Pierwszy mecz obu drużyn odbył się w 1976 roku i zwycięsko z tego starcia wyszli goście z Przysietnicy. Ostatni raz Wisłok i Iskra spotkały się wiosną 2012 roku. Wtedy na stadionie w Sieniawie padł remis 2-2, a gole dla naszego klubu zdobyli Zenon Hajduk i Marcin Chudziński strzałem z rzutu wolnego w 92 minucie. W sezonie 2011/12 Iskra wywalczyła awans do Okręgówki i na kilka lat drogi obu klubów rozeszły się. W niedziele będzie okazja ponownie stanąć naprzeciw siebie w meczu ligowym. Bilans gier jest trochę lepszy dla naszego rywala, który wygrał 7 meczów, 4 spotkania zakończyły się remisem, a 5 razy górą była Sieniawa.

Latem z zespołu Iskry odeszli trzej ważni zawodnicy. Największą stratą jest odejście bramkostrzelnego napastnika Krzysztofa Biedy, który przeszedł do B-klasowego LKS-u Golcowa. Taką samą drogę wybrali Marek Szałajko i Łukasz Gosztyła. Przysietnica ma za sobą dobry start rozgrywek. Iskra wprawdzie mało bramek strzela, ale też mało traci. Skromnie wygrała z Kołaczycami i Ustrzykami Dolnymi. W ostatniej serii gier musiała jednak uznać wyższość Kotwicy Korczyna przegrywając na własnym terenie 1-2.


Wisłok ma za sobą ciężki okres. Mecz z Czarnymi nie ułożył się tak jak oczekiwali tego kibice Sieniawy. Szybka czerwona kartka Pawła Wacławskiego mocno ograniczyła szanse naszej drużyny na wywalczenie w Jaśle pierwszej w sezonie zdobyczy punktowej. Nasi zawodnicy długo odpierali ofensywne zapędy gospodarzy. Dopiero skutecznie wykonany rzut karny przełamał obronę Wisłoka. Mimo ambitnej postawy po raz kolejny musieliśmy przełknąć gorycz porażki. Mamy nadzieję, że spotkanie z Iskrą będzie momentem przełamania i Sieniawa sukcesywnie zacznie gromadzić cenne punkty.


Początek meczu na stadionie w Sieniawie w niedziele, 26 sierpnia o godzinie 13.00. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska Przemysław Gancarz, Marcin Samborowski oraz Piotr Frankowicz. Zapraszamy wszystkich kibiców i prosimy o wspieranie Wisłoka w tym ważnym meczu!PRZYPOMINAMY WSZYSTKIM PIŁKARZOM O OBOWIĄZKU POSIADANIA PRZY SOBIE DOKUMENTU POTWIERDZAJĄCEGO TOŻSAMOŚĆ! Każdy zawodnik biorący udział w meczu podczas konfrontacji musi okazać dokument tożsamości. Brak dokumentu powoduje weryfikację meczu walkowerem.

W innych meczach IV kolejki Klasy Okręgowej zagrają:

sobota, 25 sierpnia
16:30 Partyzant Targowiska - Przełęcz Dukla
sędziują: M.Smoleń, M.Kijowski, Kopacz

niedziela, 26 sierpnia
11:00 Zamczysko Odrzykoń - Czarni Jasło
sędziują: Radożycki, Bocoń, Mazur

13:00 Kotwica Korczyna - Nafta Jedlicze
sędziują: Kolbusz, K.Majewski, J.Majewski

15:00 Start Rymanów - Iwonka Iwonicz
sędziują: KS Dębica

16:00 Ostoja Kołaczyce - Polonia Kopytowa
sędziują: M.Szczur, Grześkow, Kielar

16:30 Tempo Nienaszów - LKS Tarnawa
sędziują: Prajsnar, Wojnar, D.Łuksa

16:30 Bieszczady Ustrzyki Dolne - OKS Markiewicza Krosno
sędziują: Dobosz, Śmietana, Irzyk

O wynikach wszystkich meczów poinformujemy na stronie.