Wis這k Sieniawa 2-1 Bieszczady Ustrzyki D.
Partyzant Targowiska 2-0 Kotwica Korczyna
Markiewicza Krosno 2-0 LKS Tarnawa
Nafta Jedlicze 2-1 Prze喚cz Dukla
Czarni Jas這 3-0 Start Ryman闚
Wis這k po Jesieni 2018.

Za nami historyczny sezon w wykonaniu naszego Wis這ka. S這wo historyczny b璠zie cz瘰to u篡wane w naszym podsumowaniu. Po raz pierwszy w historii Wis這k Sieniawa gra w Okr璕闚ce. Awans, uzyskany w pi瘯nym stylu, ucieszy wszystkich w Sieniawie, ale ni鏀 ze sob wiele problem闚. Wiadomo, wy窺za liga to i wymagania wi瘯sze. By造 obawy czy tak ma豉 miejscowo嗆 jak Sieniawa[najmniejsza w V Lidze] podo豉 wyzwaniu. Zarz康 jednak nie zasypywa gruszek w popiele i zaraz po ko鎍u sezonu w A Klasie przyst徙i do dzia豉nia. W sukurs przyszed Prze這m Besko a bardziej fakt 瞠 po awansie do IV Ligi Besko niemal ca趾owicie wymieni這 sk豉d stawiaj帷 na zawodnik闚 z okolicy. Nie mogli鄉y z tego nie skorzysta. Wr鏂i Bartosz Miklaszewski a wraz z nim do sk豉du Wis這ka do陰czyli Mateusz Kolanko i Wac豉w Kijowski, kt鏎y po roku wr鏂i do Sieniawy. Z Targowisk pozyskano Dawida Korzeniowskiego ale najbardziej chyba zadowoleni byli鄉y z przyj軼ia dw鏂h m這dych ch這pak闚 z Ja郵isk [Farbaniec i 安inicki], kt鏎ych dzia豉cze wypatrzyli w meczu ostatniej kolejki A Klasy. Jak wiemy od dawna mieli鄉y problemy z m這dzie穎wcami. Wiadomo, dru篡na potrzebowa豉 czasu na zgranie. W meczach kontrolnych by這 ca趾iem fajnie. Wygrane z Iwoniczem, Rymanowem czy Targowiskami dawa造 sporo nadziei na dobry sezon w Okr璕闚ce.

No to zaczynamy. Sporo kibic闚 obserwowa這 inauguracje sezonu. Rywal z najwy窺zej p馧ki czyli wicemistrz ub. sezonu w V Lidze, Partyzant Targowiska. Skoro wygrali鄉y z nimi w sparingu [po dobrym meczu] to mo瞠 i w lidze si uda. Sparing a mecz o punkty to inna „bajka” . Partyzanci przejechali si po Wis這ku jak walec. Pora磬a 0 – 4 [a mog這 by i wi璚ej] sprowadzi豉 wszystkich na ziemi. Zaraz pojawi造 si komentarze „po co wam by awans?”, „z czym do ludzi”, 瞠 przytoczymy tylko te najcz瘰tsze. Ma這 tego. Nasz jedyny stoper Kamil Krawiec w tym meczu z豉pa kontuzje i nie zagra ju do ko鎍a rundy. Innego na tej pozycji nie mieli鄉y!. Nie wyleczy te urazu Pawe Zg這bicki , wi璚 pocz徠ek najgorszy z mo磧iwych. Kolejne mecze tylko potwierdzi造 瞠 b璠zie bardzo ci篹ko ugra co tej lidze. 疾by by這 ciekawiej po trzech meczach Mi這sz Fydryk zapragn掖 wr鏂i do Prze這mu a Wacek Kijowski na treningu skr璚i nog i do ko鎍a roku ju nie kopn掖 pi趾i. S豉wek Walus i Artur Wojtasik zrobili sobie przerw w grze. Szeroka 豉wka w ekspresowym tempie zmniejszy豉 si w kr鏒k 豉weczk. Nic tylko usi捷 i p豉ka. W trybie Last Minute z Beska sprowadzono wielk nadziej kro郾ie雟kiej pi趾i, m這dego [2001 rocznik] Dominika Zaj帷zkowskiego, brata graj帷ego u nas Mateusza. Problem w tym, 瞠 Dominik nie trenowa od wiosny i pocz徠ki mia trudne. Jak wspomnieli鄉y po stracie Krawca najwi瘯sza „dziura” powsta豉 na 鈔odku obrony. Trener kombinowa jak m鏬. Grali tam Oleniacz, Szybka, S. Kijowski, P. Wac豉wski, J. Potocki a nawet m這dy napastnik junior闚 Irek Wac豉wski. Pierwsz, historyczna bramk w V Lidze zdoby Bartosz Miklaszewski w drugim meczu sezonu z Odrzykoniem. Pierwsza wygrana przysz豉 w czwartym meczu z „odwiecznym” rywalem Iskr Przysietnica. Nasi wygrali 3 – 1 ale w nast瘼nych meczach znowu lepsi byli rywale. Lepsi je郵i chodzi o wynik ko鎍owy. Na boisku ju takiej wielkiej r騜nicy na minus nie by這. Grali鄉y coraz lepiej, wi璚 i nadzieje na lepsze czasy wzrasta造. W meczu o Puchar Polski w Jab這nicy Wis這k niemal „mia盥篡” Cisy jednak to gospodarze wygrali 2 – 1. Zaiskrzy這 na chwil w obozie Wis這ka. Trener nawet chcia poda si do dymisji. Na szcz窷cie szybko po瘸r ugaszono. Po przegranej u siebie z OKS Krosno w sz鏀tej kolejce wydawa這 si, 瞠 jesie trzeba b璠zie zapisa na straty. Ile mo積a p豉ci „frycowego”?. Trzy punkty i 15 miejsce w tabeli z coraz wi瘯szymi stratami do miejsc bezpiecznych w tabeli nie satysfakcjonowa造 nikogo. W Kopytowej zagrano o tzw. „sze嗆 punkt闚”. Rywal by tu przed nami w tabeli. Jak nie teraz to kiedy?. Pocz徠ek rewelacyjny. Jedna akcja nap璠za豉 nast瘼n. Wis這k gra tak jak tego oczekiwali wszyscy. Szybkie prowadzenie 2 – 0 i nie wiedz帷 dlaczego przestajemy gra. To niestety by豉, jak si okaza這 do ko鎍a sezonu, bol帷zka naszej dru篡ny. Gramy dobrze p馧 godziny, nast瘼nie na 30 - 40 minut oddajemy pole rywalowi by w ko鎍闚ce znowu natrze na przeciwnika. Z 2 – 0 w Kopytowej szybko wi璚 zrobi這 si 2 – 3 i ju ma這 kto wierzy w szcz窷liwe zako鎍zenie meczu. Tak jak wspomnieli鄉y ko鎍闚ka nale瘸豉 do naszych. Wyr闚nujemy i stwarzamy sobie jeszcze kilka wy鄉ienitych wr璚z sytuacji 瞠by przywie嗆 komplet z wyjazdu. Kolejna bol帷zka naszej dru篡ny to s豉ba skuteczno嗆. Punkt闚 nie przybywa這 ale jednego naszym nie mo積a odm闚i. Walczyli na ile potrafili. Ta walka musia豉 kiedy przynie嗆 rezultaty. Rozczarowanie po meczu z Iwoniczem[remis 0 – 0] by這 wielkie, ale to by te ma造 promyczek nadziei na przysz這嗆. Kolejny remis w Tarnawie jeszcze potwierdzi te nadzieje. Ju nie przegrywamy spotka. Wygrana z Dukl wydawa豉 si m闚i 瞠 idziemy do przodu. Niestety w Nienaszowie wracaj stare grzechy. 安ietna gra do przerwy gdzie zdominowali鄉y gospodarzy i kompletny przest鎩 w drugiej po這wie, kt鏎a zmienia wynik meczu. Po 11 kolejkach mamy 9 punkt闚 i 14 miejsce, spadkowe w tabeli. W kolejnym meczu derby!. Start Ryman闚 niemal zawsze w meczu o punkty by lepszy. W tym roku jednak wygrali鄉y z nimi w sparingu 4 – 2 oraz w Pucharze Burmistrza 2 – 1. Do tego rywal zosta mocno przetrzebiony kartkami w poprzednim meczu wi璚 okazja by豉 jeszcze wi瘯sza. Znowu bardzo dobra pierwsza cz窷 meczu gdzie zdobywamy dwie bramki i koszmary wracaj. Oddajemy pole i s御iedzi strzelaj trzy bramki![Kopytowa si przypomnia豉]. Na szcz窷cie zryw w ko鎍闚ce przywraca wygran. Pierwszy raz w historii wygrywany z Rymanowem w meczu o punkty!. Sieniawa „Pany”!. Ten mecz da du瞠go „kopa” naszym. Uwierzyli 瞠 mo積a wygra z ka盥ym. Do ko鎍a jeszcze cztery mecze, czyli na stole le篡 12 punkt闚. Marzenia nic nie kosztuj. Ko豉czyce u siebie nie straci造 jeszcze punktu. Z Naszymi nie zdobyli ani jednego. Po dobrej grze, co potwierdzili miejscowi, zas逝瞠nie wygrywamy 3 – 2. Z Ustrzykami Dolnymi wyrywamy po ci篹kiej walce. Uciekamy ze strefy spadkowej. Do Korczyny jedziemy z nadziejami. Szkopu w tym 瞠 rywal ma bilans u siebie 7-0 -0. Wygrywa te z nami cho w meczu nie jeste鄉y gorsi [m.in. s逝pek i poprzeczka ratuj gospodarzy]. B陰d Kotwicy jednak polega na nie liczeniu 鄴速ych kartek. Jeden z zawodnik闚 powinien odsiadywa kar za 4 鄴速e kartki. OZPN przyznaje Wis這kowi walkower i w taki spos鏏 [szcz窷liwy trzeba przyzna澕 dopisujemy sobie trzy punkty i mamy ich ju 21!. Oczko![przewidzia to Janek Szajna!]. Te 21 punkt闚 da這 Wis這kowi si鏚me miejsce w tabeli. Gdyby kto po sze軼iu kolejkach powiedzia 瞠 b璠ziemy tak wysoko uznano by go za niepowa積ego. Nigdy nie mo積a traci nadziei i wiary w lepsze jutro!. Brawo Wis這k, brawo pi趾arze, brawo trener, brawo dzia豉cze, brawo te kibice. To sukces ca貫go zespo逝 pod nazw LUKS Wis這k Sieniawa. Doskonale zdajemy sobie spraw, 瞠 21 punkt闚 nie gwarantuje utrzymania si w Okr璕闚ce. Przed nami ci篹ka wiosna. Ju nie b璠ziemy dru篡n anonimow dla pozosta造ch i nikt nas nie b璠zie lekcewa篡. Trzeba solidnie przepracowa zim i na wiosn pokaza, 瞠 zajmowane przez nas miejsce w tabeli to nie przypadek [a przecie nikt nie m闚i 瞠 nie mo瞠 by jeszcze lepiej]. Dzi瘯ujemy wszystkim kt鏎zy przyczynili si do tego historycznego sukcesu. Nie b璠ziemy wymienia nikogo po nazwisku. Wszyscy kt鏎zy chodz na mecze widz 瞠 Wis這k to nie tylko Ci co biegaj po boisku ale i Ci bezimienni, czasem niezauwa瘸ni przez nikogo, bez kt鏎ych trudno by by這 o ten sukces. Dzi瘯ujemy.

Przez zim nasi dzia豉cze musz porozgl康a si za rezerwowym bramkarzem. Najlepiej jakby uda這 si nam闚i naszego m這dego Artura Wojtasika do powrotu gry. Nie mo瞠my na tym poziomie ryzykowa gry przez ca陰 rund tylko Kamilem 畝kiem. A mo瞠 i S豉wek Walus zakopie wojenny top闚 i na wiosn poka瞠 si na boisku?. Dobrze by by這!.
Ps: Nowe Podkarpacie prowadzi klasyfikacj najlepszych strzelc闚 o statuetk „Nowego Podkarpacia”.
Prowadzi S豉womir Jurczak z Korczyny z 11 bramkami. Nasz Mateusz Zaj帷zkowski jest w grupie pi趾arzy na trzecim miejscu z 8 golami. Gratulacje. Skoro mowa o Nowym Podkarpaciu, kt鏎e jako jedyne stara si relacjonowa rozgrywki [„Nowiny” zesz造 na „psy”, zero relacji z meczy w Okr璕闚ce i brak cz窷ci wynik闚 w „Stadionie”] to jest pro軸a do naszego trenera, kt鏎y zawsze dodaje co od siebie. Niech Pan czasem pochwali naszych na 豉mach tego tygodnika :) . By這 by mi這.

Statystyki z jesieni 2018 :

Wyst徙ili: [Klasa Okr璕owa i Puchar Polski]

16 - Kolanko Mateusz, Oleniacz Mateusz, Szajna Jan, 畝k Kamil [wszystkie mecze!]
15 - Miklaszewski Bartosz
14 - Szybka Marcin, Zaj帷zkowski Mateusz
13 - 安inicki ㄆkasz
12 - Farbaniec Fabian, Kijowski Seweryn, Korzeniowski Dawid, Wac豉wski Pawe, Zaj帷zkowski Dominik
11 - Folcik Mateusz, Potocki Jakub
10 - Miklaszewski Dawid
7 - Krzy瘸nowski ㄆkasz
5 - Kijowski Wac豉w
4 - Wac豉wski Ireneusz
3 - Fydryk Mi這sz
1 - Bolanowski Sebastian, Kielar Jaros豉w, Krawiec Kamil, Pontus Przemys豉w.

Bramki zdobyli: [Klasa Okr璕owa i Puchar Polski]

8 - Zaj帷zkowski Mateusz
5 - Mateusz Oleniacz
4 - Miklaszewski Bartosz
2 - Szajna Jan, Wac豉wski Pawe
1 - Kolanko Mateusz, Korzeniowski Dawid, 安inicki ㄆkasz, Zaj帷zkowski Dominik [PP].

草速e kartki:

5 - Zaj帷zkowski Mateusz
3 - Farbaniec Fabian, Szajna Jan, Szybka Marcin
2 - Kolanko Mateusz, Krzy瘸nowski ㄆkasz, Miklaszewski Dawid, Oleniacz Mateusz
1 - Folcik Mateusz, Fydryk Mi這sz, Kijowski Seweryn, Kijowski Wac豉w, Korzeniowski Dawid, Potocki Jakub,

Czerwona kartka:

1 - Wac豉wski Pawe

Wis這k zdobywa bramki: [wida kiedy „przestajemy gra” ]

1’-15’ – 4
16’-30’ – 7
31’-45’ – 1
46’-60’ – 0
61’-75’ – 3
75’-90’ – 5
90’+ - 4

Wis這k traci bramki:

1’ – 15’ - 1
16’ – 30’ - 6
31’ – 45’ - 4
46’ – 60’ - 2
61’ – 75’ – 11
76’ – 90’ - 5

G這w zdobywamy dwie bramki, z rzut闚 wolnych r闚nie dwie [J. Szajna] a jedn z rzutu karnego [B. Miklaszewski]

Prosimy o komentarze do zako鎍zonej rundy na stronie lub Facebooku. Na stronie obowi您uje logowanie.

Dodane przez Redaktor dnia grudzie 06 2018 18:38:36 0 Komentarzy 150 Czyta Drukuj