Wis這k Sieniawa - Start Ryman闚 4 - 3 [2 - 1]

2:3 Rados豉w Nikody '77
3:3 Mateusz Oleniacz ‘82
4:3 Mateusz Kolanko ‘89

畝k – Krzy瘸nowski ['70 Potocki], Szybka, P. Wac豉wski, Szajna ['74 Folcik] – Kolanko, Oleniacz, 安inicki ['74 S. Kijowski ], B. Miklaszewski ['67 D. Miklaszewski] – Korzeniowski ['53 Farbaniec], D. Zaj帷zkowski.

Start: Gromada - Dereniowski, Krukar, B帷zek, Kamil Kasperkowicz, Krzysztof Kasperkowicz, Nikolaiev, Kilar, Krukar, Rados豉w Nikody, So速ysik ['67 Moskal], Zima

S璠ziowali: Artur Szelc, D. ㄆksa, Rado篡cki.
草速e kartki: M. Oleniacz, D. Miklaszewski, J. Szajna - Nikolaiev, Nikody.

Podobno nie ma powrotu z Piek豉 do Nieba. Ten dogmat dzisiaj obalili pi趾arze Wis這ka Sieniawa. W derbowym meczu ze Startem Ryman闚 nasi przeszli drog z Nieba do Piek豉 by w ko鎍闚ce znowu znale潭 si na „niebia雟kiej wy篡nie”.

Mecz z lokalnym rywalem jak zawsze budzi sporo emocji. Tym razem nie by這 inaczej. Ryman闚 do tej pory we wszystkich meczach o stawk zawsze by minimalnie lepszy od Wis這ka. Tym razem mia這 by inaczej. Start Ryman闚 przyjecha do Sieniawy mocno przetrzebiony kartkami bez swoich najwi瘯szych „gwiazd”. U nas te brakowa這 najlepszego strzelca zespo逝 Mateusza Zaj帷zkowskiego [r闚nie za nadmiar kartek]. Pierwsze minuty nale瘸造 do Startu. Pi趾arze z Rymanowa lepiej operowali pi趾 ale z nic z tych akcji nie wynika這. Po ok. 10 minutach nasi zobaczyli 瞠 nie taki „diabe” straszny i przepu軼ili szturm na bramk by貫go kolegi Ma熥a Gromady. Raz po raz pod bramk kapitana Startu zapala這 si czerwone 鈍iat這. Z dystansu strzela m這dszy Zaj帷zkowski , nad bramk. Tak samo w dobrej sytuacji zrobi Bartosz. Ok. 15 minuty ju wszyscy widzieli pi趾 w siatce Gromady. Dawid Korzeniowski stan掖 trzy metry od bramki i mia le膨cego na ziemi bramkarza. Ca豉 Sieniawa krzykn窸a GOL a pi趾a odbita nie wiedz帷 od kogo otar豉 si o s逝pek i wysz豉 na r鏬. Pewnie ta sytuacja b璠zie si d逝go 郾i豉 naszemu napastnikowi. Nap鏎 Wis這ka trwa a sw鎩 mecz rozgrywa nasz 鈔odkowy pomocnik Mateusz Oleniacz. Niewielki wzrostem ale wielki charakterem zawodnik szala w 鈔odku jak nigdy dot康. Strzela, odbiera pi趾i rywalowi, wypuszcza do boju koleg闚 po prostu by wsz璠zie. Po prawej stronie wt鏎owa Mu Jego imiennik Kolanko. To w豉郾ie Kolanko W 20 minucie poszed po prawej stronie i do鈔odkowa w pole karne. Pi趾 dopad Oleniacz i strza貫m przy s逝pku wprowadzi w wielk rado嗆 kibic闚 Sieniawy. Wis這k nie zamierza zwalnia. Bodaj瞠 minut po bramce nasz bohater strzela w s逝pek!. To m鏬 by nokaut dla go軼i. Ale co si uciecze to nie odwlecze. Nast瘼na akcja i Oleniacz strzela tym razem po r瘯ach Gromady i mamy 2 – 0!. Jest 24 minuta!. Wis這k chce i嗆 za ciosem i dalej atakuje. Niestety w 30 minucie robimy spory b陰d przy wyprowadzeniu pi趾i podaj帷 do rywala, kt鏎y szybko wypu軼i w b鎩 swego koleg a ten do鈔odkowa wprost na g這w super strzelca Startu . Jakub Zima, jak to m闚i, pos豉 pi趾 w my郵 zasady sk康 przysz豉 i 畝ku by bez szans. Jeszcze nasi pr鏏owali powi瘯szy prowadzenie ale do przerwy nic nie chcia這 wej嗆 do bramki. Szkoda, gdy mogli鄉y zamkn望 to spotkanie w pierwszych 45 minutach. Druga po這wa, to jak w zwyczaju naszych bywa, zaczyna si tak jakby鄉y wyszli na mecz z zaci庵ni皻ym hamulcem r璚znym. Ryman闚 zacz掖 przejmowa inicjatyw ale opr鏂z du瞠j ilo軼i wymian pi趾i w 鈔odku boiska nie zagra瘸 powa積ie naszej bramce. Do czasu. Znowu niepotrzebna strata pi趾i w 鈔odku i szybki kontratak ko鎍zy si do鈔odkowaniem na nog znowu Zimy, kt鏎y z bliska nie daje szans 畝kowi. Naszych jakby kto obuchem przez g這w uderzy. Czy瘺y mia si powt鏎zy koszmar kilku wcze郾iejszych meczy gdzie pewnie prowadzimy i nie dowozimy wyniku do ko鎍a?. Ma這 tego, trener robi kilka zmian i , naszym zdaniem, nie potrzebnie zmienia bocznych obro鎍闚. To w豉郾ie bokiem, tym razem w 76 minucie po lewej stronie idzie kontra i m這dszy Nikody w sytuacji sam na sam daje prowadzenie Startowi. Grobowa cisza nasta豉 na nowej trybunie w Sieniawie. Jak nie teraz to kiedy mamy wygra ze Startem. Czy瘺y jaka kl徠wa wisia豉 nad nami w meczach z Rymanowem?. Na ca貫 szcz窷cie g堯w nie spu軼ili pi趾arze. Natarli na rywala jak zg這dnia貫 wilki na padlin. Ca豉 seria rzut闚 ro積ych [w ca造m meczu wykonywali鄉y ich ponad 20!]i po jednym z nich w 82 minucie sza euforii na trybunie. Pi趾a przesz豉 przez g御zcz n鏬 kilkunastu zawodnik闚 i dotar豉 do Mateusza Oleniacza kt鏎y z ok 5 metr闚 wpakowa j do siatki kompletuj帷 hattricka. Teraz to rywal wydawa si jak po uderzeniu obuchem. Uf, odetchn瘭i kibice. Dobry i jeden punkt. Ale pi趾arze Sieniawy mieli inny scenariusz. Poczuli „krew” i poszli za jej smakiem. W 89 minucie dobra akcja po lewej stronie i celne podanie „Mase趾a” do zupe軟ie nie krytego w polu karnym Kolanki ko鎍zy si debiutanckim golem w Sieniawie tego ostatniego. Debiutancki ale jak瞠 wa積y bo da pierwsze historyczne zwyci瘰two nad kolegami z Rymanowa!. W doliczonym czasie Maciek Gromada opu軼i swoj 鈍i徠ynie i poszed na przeb鎩. Straci pi趾 na 鈔odku ale strza Folcika do pustej bramki min掖 cel. SIENIAWA PANY a do maja!!! Po tej wygranej Wis這k opu軼i miejsca zaznaczone w tabeli na czerwono. Oby tak dalej. Dzi瘯ujemy ch這pakom za walk i trud jaki zostawili na boisku. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo.
Zdanie o s璠ziowaniu meczu. Tr鎩ka rozjemc闚 pod wodz III ligowego s璠ziego pana Artura Szelca pokaza豉 jak powinno prowadzi si mecze „tzw podwy窺zonego ryzyka”. Chyba nikt nie mia do nich najmniejszych pretensji. Brawo panowie. Teraz czekamy na dobre wie軼i z Ko豉czyc, gdzie za tydzie przyjdzie nam zmierzy si造 z miejscow Ostoj.

Dodane przez Redaktor dnia pa寮ziernik 21 2018 19:44:40 0 Komentarzy 365 Czyta Drukuj