Wygrana z Rymanowem
Ryman闚, 28.07.2018

Start Ryman闚 – Wis這k Sieniawa 2 – 4 [2 - 2]

Bramki: 2x B.Miklaszewski, 2x Korzeniowski

Sparingowe derby dla Wis這ka. Po dobrym meczu nasz zesp馧 wygra na stadionie w Rymanowie ze Startem 4-2. Po dwa gole zdobyli Bartosz Miklaszewski oraz Dawid Korzeniowski.

Kilka s堯w o meczu. Od pocz徠ku spotkania Wis這k przej掖 inicjatyw na boisku. Ju w pierwszym ataku doskona陰 sytuacj mia ㄆkasz 安inicki, ale jego strza w ostatniej chwili zosta zablokowany przez w郵izg defensora Startu. Kilka minut p騧niej aktywnego od pierwszych minut Dawida Korzeniowskiego w polu karnym sfaulowa obro鎍a gospodarzy. S璠zia podyktowa rzut karny, kt鏎ego skutecznie na gola zamieni Bartosz Miklaszewski. Chwil p騧niej Wis這k prowadzi ju dwoma bramkami. Dereniowski wyprowadzaj帷 pi趾 z przed w豉snego pola karnego poda j prosto pod nogi Miklaszewskiego, kt鏎y wpad w pole karne i ze spokojem pokona Sieniawskiego. Po stracie dw鏂h goli Start z wi瘯sz determinacj ruszy do przodu. Du穎 problem闚 obro鎍om Wis這ka sprawia szybki Rafa Nikody i to za jego spraw miejscowi zdobyli kontaktow bramk. Sieniawa nastawi豉 si na kontrataki i po jednym z nich mog豉 podwy窺zy prowadzenie. Do d逝giej pi趾i zagranej za plecy obro鎍闚 ruszy Korzeniowski. Nasz nowy napastnik min掖 wychodz帷ego z bramki Sieniawskiego, ale w dobrej sytuacji trafi prosto w nogi wracaj帷ego do w豉snej bramki obro鎍, a dobitk Folcika wy豉pa bramkarz Startu. Nie wykorzystana sytuacja zem軼i豉 si bardzo szybko. Sieniawski szybko wznowi gr, pi趾a trafi豉 do Nikodego, a ten wpad w pole karne Wis這ka i zosta sfaulowany przez wracaj帷ego obro鎍 Wis這ka. Arbiter podyktowa jedenastk. Do pi趾i podszed sam poszkodowany i pewnym strza貫m pokona 畝ka. Kilka minut p騧niej s璠zia zako鎍zy pierwsz po這w, po kt鏎ej nasi pi趾arze mogli czu lekki niedosyt. W drugiej po這wie Ryman闚 stara d逝瞠j utrzymywa si przy pi販e, ale gracze Sieniawy dobrze organizowali si w defensywie skutecznie odpieraj帷 ataki miejscowych. Gdy ju pi趾arzom Startu uda這 si przedrze pod pole karne Wis這ka to bardzo dobrze graj帷y 畝k ratowa zesp馧 przed utrat gola. Wis這k szuka swoich szans po szybkich atakach. Po jednej z takich akcji faulowany przez Sieniawskiego zosta nasz zawodnik i s璠zia po raz kolejny podyktowa jedenastk. Tym razem skutecznym egzekutorem zosta Dawid Korzeniowski. Ryman闚 stara si szybko odpowiedzie na straconego gola, ale szczelnie ustawiona obrona Sieniawy nie pozwala豉 na zbyt wiele gospodarzom. W ostatniej akcji meczu Dawid Korzeniowski strza貫m do pustej bramki ustali wynik meczu i Wis這k wygra sparingowe derby ze Startem Ryman闚 4-2.